Close X

Co to jest NetSupport DNA?

NetSupport DNA stanowi kompletne rozwiązanie do inwentaryzacji zasobow IT i zarządzania komputerami, zaprojektowane, by oszczędzić czas, zwiększyć wydajność, zmniejszyć wydatki, oszczędzać zasoby oraz zwiększyć bezpieczeństwo pracy w Twojej Szkole / Uczelni.

Jak jeden program może zrobic to wszystko?

Najpierw zainstaluj Agenta na kazdym zarządzanym przez siebie komputerze. DNA posiada narzędzia do wykrywania komputerów i zdalnej instalacji Agentów. Program będzie nawet monitorował Twoja sieć, by ostrzec Cię, gdy dołączą się nowe komputery.

Zbieranie informacji o sprzęcie

Zaraz po zainstalowaniu DNA zaczyna pracować i dostarcza szczegółowe informacje o każdym urządzeniu. DNA rozpozna, które komputery nadają się do modernizacji, które trzeba będzie zastąpić nowymi, a które nie są w pełni wykorzystane. DNA pozwoli Ci także zapisać dane niezbędne dla księgowości w odniesieniu do każdego komputera PC.

Rozpoznawanie i zarządzanie oprogramowaniem

Następnie NetSupport DNA zidentyfikuje wszystkie programy zainstalowane na każdym komputerze. Utworzony zostanie centralny rejestr licencji, znów z obsługą danych dla działu księgowości. DNA dokona pomiarów użytkownania aplikacji, a więc nie tylko pokaże gdzie oprogramowanie jest zainstalowane, ale również kto i kiedy go używa. DNA odnajdzie licencje, które nie są używane i pozwoli kontrolować użycie aplikacji, np. tak, by tylko członkowie określonych departamentów mieli prawo z nich korzystać. DNA może także przebadać pliki określonych typów, odnajdując dokumenty i zasoby, które powinny być archiwizowane co noc.

Monitorowanie w czasie rzeczywistym

NetSupport DNA posiada tryb eksploratora dający przegląd wszystkich komputerów w sieci w czasie rzeczywistym, pokazujący powiadomienia i aktywne polityki, umożliwiający operatorom na szybsze zidentyfikowanie i rozwiązanie problemów. Dane mogą być prezentowane w widokach ikon, szeczegółowym oraz miniatur ekranów komputerów. Dostępne są tyrby prywatności, gwarantujące poufność i ochronę danych.

Wykrywanie nowych urządzeń

NetSupport DNA daje szersze spojrzenie na Twoją sieć: wykrywa urządzenia z włączonym protokołem SNMP takie, jak przełączniki sieciowe, drukarki i pozwala je monitorować. To, w połączeniu z dodatkowymi modułami inwentaryzacji dla Mac'ów, urządzeń z systemami Linux, iOS, Android oraz Windows Mobile, zapewnia kompletny obraz głównych zasobów informatycznych.

NetSupport DNA będzie śledził historię wszelkich zmian, które nastąpią - świetny sposób wspomagania rozwiązywania problemów, które pojawią się w przyszłości.

Ostrzeganie o zmianach

NetSupport DNA posiada kompletny, zwiększający wydajność system powiadomień, monitorujący setki scenariuszy i proaktywnie ostrzegający o probelmach - w wielu przypadkach, zanim się one pojawią. Alerty mogą być generowane np., gdy: brakuje miejsca na dysku, kluczowa usługa (jak antywirus) została zatrzymana, pojawi się wpis w dzienniku zdarzeń, dokonanan zostanie nieautoryzowana instalacja oprogramowania.

Easy software distributionŁatwa dystrybucja oprogramowania

NetSupport DNA posiada komponent dystrybucji oprogramowania pozwalający elastycznie tworzyć pakiety z oprogramowaniem, które można wysłać lub udostępnić wszystkim komputerom PC w sieci. DNA idzie krok dalej: pakiety mogą być przypisane do określonych departamentów i opublikowane dla personelu i studentów, którzy mogą pobrać pakiet na żądanie.

Straty wydajności mogą być zminimalizowane dzięki monitorowaniu użytkowania Internetu oraz, gdy jest taka potrzeba, zastosowaniu list dozwolonych i zabronionych witryn internetowych w określonych porach - np. zezwoleniu na dostęp do portali społecznościowych jedynie poza godzinami pracy. NetSupport DNA będzie także monitorować konta Active Directory i ostrzegać, jeżeli konta użytkowników zostaną zablokowane lub minie termin ważności hasła. Można nimi zarządzać z poziomu konsoli DNA.

Kontakt Pobierz DARMOWĄ wersję próbną

Oszczędzaj pieniądze

Aby pomóc Twojej szkole/uczelni obniżyć koszty i osiągnąć oszczędności, NetSupport DNA oferuje monitorowanie zużycia energii i drukowania. System szybko zidentyfikuje komputery włączone poza godzinami pracy i określi, gdzie generowane są koszty wydruku. Dodatkowo, funkcja zarządzania zasilaniem pozwala włączać lub wyłączać komputery według harmonogramu, co na pewno da kolejne oszczędności.

Energy monitoring

Dodatkowe zabezpieczenia i ochrona

Podobnie ważne, jak funkcje NetSupport DNA generujące oszczędności, są te, które gwarantują zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. NetSupport DNA zawiera również komponent zabezpieczający urządzenia USB pozwalający kontrolować ich użycie. Konkretna pamięć USB może zostać zaakceptowana lub zablokowana dla określonego użytkownika lub departamentu.

NetSupport DNA jest coraz częściej stosowany w sektorze edukacyjnym w celu zaznajomienia personelu z zasadami bezpieczeństwa i użytkowania sprzętu/sieci. Posiada funkcje dostarczania i śledzenia akceptacji polityk zasad użytkowania. Po zastosowaniu, użytkownicy nie będą mogli korzystać z komputerów PC dopóki nie zaakceptują polityki zasad użytkowania.

Dodatkowo, moduł ochrony pozwala personelowi monitorować i chronić studentów w czasie, gdy użytkują szkolne urządzenia.

Używaj NetSupport DNA wszędzie

NetSupport DNA zawiera nawet funkcję kodów paskowych pozwlającą wydrukować etykiety dla komputerów lub wyświetlić kod na ekranie komputera za pomocą Agenta DNA. Po zeskanowaniu z poziomu konsoli mobilnej uzyskasz wgląd w pełną inwentaryzację sprzętu i oprogramowania komputera, ostatnie zmiany oraz alerty.

Co NetSupport DNA może zrobić dla Twojej szkoły/uczelni?

Printer monitoringNetSupport DNA został zaprojektowany z myślą o łatwości użycia i dostępności: od przejrzystej tablicy rozdzielczej, poprzez wbudowane raporty Crystal reports, do własnych widoków. DNA zapewnia pełny przegląd danych dla całej szkoły/kampusu. Tworzenie zapytań do bazy danych DNA za pomocą okna z technologią "przeciągnij-i-upuść" jest tak proste, że nawet nowicjusz zaprojektuje własne raporty w parę minut.

Dzięki NetSupport DNA możesz szybko wyśledzić i zarządzać wszystkimi urządzeniami; znaleźć oszczędności akywizując niedostatecznie wykorzystane komputery i wyszukując te, które można zmodernizować; zapewnić sobie efektywną inwentaryzację oprogramowania i wygenerować oszczędności odnajdując nadmiarowe i  unikając odnawiania zbędnych licencji; utrzymać stałą gotowość i wydajność infrastruktury dzięki proaktywnym alertom i ostrzeżeniom o możliwych awariach; zarządzać dostępem do witryn internetowych i aplikacji; śledzić koszty drukowania; zidentyfikować marnujace energię komputery właczone w nocy i w razie potrzeby automatycznie je wyłaczyć; zapewnić dodatkową ochronę danych poprzez kontorolę urządzeń USB.

NetSupport ma ponad 25 lat doświadczenie w sektorze zarządzania komputerami i stale jest wybeirany do grona najlepszych w swej klasie. Dzięki najlepszym na rynku rozwiązaniom do Zdalnego dostepu, Obsługi zgłoszeń oraz Zarządzania pracownią płynnie zintegrowanym z NetSupport DNA, Klienci mogą być pewni, że NetSupport spełni ich oczekiwania.

Niedrogi, elastyczny i łatwy w użyciu, NetSupport DNA stanowi kompletne rozwiązanie do zarządzania zasobami IT, oprogramowaniem i komputerami. Wypróbuj jeszcze dziś! Gwarantujemy, że w ciągu 30 minut system będzie uruchomiony.

Kontakt Pobierz DARMOWĄ wersję próbną

Zamknij X

Ease of Installation

Łatwa instalacja

Narzędzia wykrywania i zdalnej instalacji ułatwiają wdrożenie systemu. Alerty są generowane, gdy wykrywane sa nowe urządzenia.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Auto Discovery

Autowykrywanie urządzeń

Otrzymasz powiadomienie, gdy jakiekolwiek nowe urządzenie pojawi się w sieci. Ty zdecydujesz, czy automatycznie zainstalować Agenta.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Hardware Inventory

Inwentaryzacja sprzętu

Zapewnia najbardziej wszechstronną i szczegółową inwentaryzację sprzętu spośród dostępnych na rynku rozwiązań.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

SNMP Discovery

Wykrywanie urządzeń SNMP

Skanuje pełen zakres adresów sieciowych i powiadamia o wszystkich wykrytych urządzeniach z włączonym protokołem SNMP.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Software Licensing

Inwentaryzacja oprogramowania

Pomaga w zarządzaniu licencjami i zredukowaniu zbędnych kosztów poprzez raportowanie i śledzenie instalacji oprogramowania.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Software Metering

Pomiar aplikacji

Generuje raporty dotyczące użytkowania aplikacji uwzględniając użytkownika i urządzenie. Umożliwia określenie gdzie i kiedy aplikacje mogą być użytkowane.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Internet Metering

Pomiar Internetu

Dostarcza szczegółowych informacji o aktywności internetowej, podaje czas rozpoczęcia, zakończenia i aktywności dla każdego adresu URL.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Enterprise Alerting

Alerty dla całej organizacji

Potężny i elastyczny moduł alertów, zawierający ponad 100 typów powiadomień, pozwala proaktywnie monitorować całą szkolną sieć komputerową.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Software Distribution

Dystrybucja oprogramowania

Dostarcza oprogramowanie do wielu komputerów na wiele sposobów - wysyłając i instalując lub udostępniając do pobrania.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Power Management

Zarządzanie energią

Zapewnia zarówno szczegółowe informacje o zużyciu energii, jak i możliwość harmonogramowania włączania i wyłączania zasilania wybranych komputerów.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Endpoint Security

Bezpieczeństwo końcówek

Solidne i skuteczne rozwiązanie do kontroli użytkowania nośników pamięci USB pomaga utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa szkolnej sieci i danych.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

explorer mode

Tryb eksploratora

Uzyskaj podgląd stanu wszystkich komputerów na trzy sposoby - w widoku miniatur ekranów, ikon lub szczegółowym.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

eSafety

e-Bezpieczeństwo

Szeroka gama funkcji obsługujących politykę bezpieczeństwa szkoły, włącznie z kontrolą kamerek internetowych.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Keyword Monitoring

Monitorowanie słów kluczowych

Monitorowanie działań studentów, generowanie alertów w oparciu o zdefiniowane słowa i frazy kluczowe, ustalanie stopni zagrożenia i reguł.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Safeguarding

Ochrona

Pozwala studentom dyskretnie i bezpośrednio zgłosić obawy do odpowiedzialnego personelu. Błyskawiczne alerty i śledzenie rezultatów.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Vault

Sejf

Moduł bezpiecznej przechowalni pozwala składować poufne dane IT.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

System Audit

Audyt systemu DNA

Komponent audytu śledzi wszystkie aktywności Operatorów Konsoli DNA.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

User Management

Zarządzanie użytkownikami

Zestaw narzędzi wspomagających lokalizowanie i obsługę personelu i studentów, zarządzanie użytkownikami, polityki dostępu i bezpieczeństwa.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Acceptable Use Policies

Polityka zasad użytkowania

Zapewnia automatyczne wyświetlanie, wymuszanie akceptacji i śledzenie polityki zasad użytkowania dla pracowników i studentów.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Print Monitoring

Monitorowanie drukarek

Prosta i skteczna funkcja, dzięki której każda drukarka w sieci zostaje automatycznie zidentyfikowana, a jej użycie monitorowane.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

School Reporting

Raporty dla Szkoły / Uczelni

W standardzie zawarte są raporty ekranowe, zoptymalizowane pod kątem wydruku, pozwalające "na żywo" zagłębiać się w szczegóły.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Mobile Inventory

Inwentaryzacja w smartfonie

Wyszukaj lub zeskanuj kod paskowy, by uzyskać wgląd w inwentaryzację ze swojego urządzenia z Androidem lub iOS.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Classroom Management

Zarządzanie pracownią

NetSupport School zapewnia niezrównany poziom monitorowania, oceniania i współpracy ze studentami.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

Remote Control

Zdalny dostęp

Skuteczne zdalne sterowanie i podgląd oferowane w standardzie.

Kliknij tu, by przeczytać więcej.

 

Globalny Dostawca dla Edukacji Roku